Apple, Google i Samsung mogą mieć ekscytujące plany dotyczące smartwatchy na 2022 r.

Różne smartwatche na jednym nadgarstku

Poszukujemy nowych zegarków Apple, Google, Fitbit i Samsung w 2022 roku.

Lexy Savvides/topwatchbest

Smartwatche istnieją od lat, ale marki takie jak Apple, Google, Samsung i Fitbit mogą wprowadzić poważne zmiany w sklepie w 2022 roku. Zegarek Apple przeznaczony do sportów ekstremalnych, podczas gdy Google może wypuścić swój pierwszy konsumencki smartwatch. Fitbit, którego właścicielem jest Google, może wprowadzić swój pierwszy smartwatch oparty na oprogramowaniu Google zamiast własnego. Tak jest, jeśli plotki i doniesienia, które pojawiły się do tej pory, okażą się prawdziwe.

Raport Pew Research z 2020 roku mówi jeden na pięciu Amerykanów użyj smartwatcha lub urządzenia do monitorowania kondycji, podczas gdy Dane Counterpoint Research mówi, że branża smartwatchów wzrosła o 24% rok do roku w 2021 roku. Mając to na uwadze, nie byłoby zaskoczeniem, gdyby firmy takie jak Apple, Google, Samsung i inne rozwijały w tym roku swoje ambicje w zakresie technologii noszenia.

Oto spojrzenie na najciekawsze plotkowane smartwatche, które mamy nadzieję zobaczyć w tym roku.

Apple Watch wewnątrz paska do zegarka Element Special Ops.

Poprzednie iteracje Apple Watch otrzymały specjalną wersję.

David Carnoy/topwatchbest

Apple Watch Explorer Edition

Apple może dodać w tym roku nową, wytrzymałą linię smartwatchów, znaną jako Explorer Edition, według Bloomberg. Raport mówi, że byłaby to bardziej wytrzymała wersja Apple Watch skierowana do osób, które uprawiają zajęcia na świeżym powietrzu i sporty ekstremalne. Oczekuje się, że będzie miał taką samą funkcjonalność jak zwykłe smartwatche Apple, ale z większą ochroną przed uderzeniami, podobną do zegarków Casio G-Shock.

Według raportu zegarek jest czasami określany jako „Explorer Edition” w Apple, ale nie jest jasne, czy produkt będzie nosił tę nazwę. Bloomberg wcześniej powiedział, że nowy wytrzymały zegarek Apple Watch może pojawić się w 2022 roku, więc istnieje szansa, że ​​zobaczymy go podczas corocznego jesiennego wydarzenia Apple. Apple już zaczął robić krok w tym kierunku, czyniąc Apple Watch Series 7′ przedni kryształ trwalszy.

Nie jestem docelowym odbiorcą takiego zegarka, ale nadal jestem podekscytowany, widząc, jak może wyglądać Apple na wytrzymały smartwatch. Apple ma szansę dotrzeć z bardziej wytrzymałym smartwatchem nie tylko do ekstremalnych sportowców. Wytrzymały zegarek Apple Watch może być również idealny dla osób wykonujących wymagające fizycznie zawody, takich jak pracownicy budowlani, murarze, ogrodnicy i mechanicy.

Apple Watch Series 7 na teksturowanym tle

Apple Watch Series 7 zadebiutował nieco większym ekranem Apple Watch w porównaniu z poprzednimi latami.

Lexy Savvides/topwatchbest

Seria zegarków Apple 8

Jest też Seria zegarków Apple 8, który ma zadebiutować jesienią tego roku w typowym dla Apple stylu. Największym ulepszeniem będzie prawdopodobnie dodanie czujnika temperatury ciała, według Bloomberg oraz Dziennik Wall Street. Termometr może być zaprojektowany, aby pomóc użytkownikom w planowaniu płodności, raportach z Dziennika i Bloomberg wskazać. Dodanie możliwości pomiaru temperatury pomogłoby również Apple dogonić w tym zakresie inne urządzenia monitorujące dobre samopoczucie od Oura i Fitbit.

Jednak według raportów, bardziej znaczące aktualizacje monitorowania stanu zdrowia firmy Apple – takie jak monitorowanie poziomu glukozy i ciśnienia krwi – nadal mają się odbyć za kilka lat. Technologia monitorowania ciśnienia krwi firmy Apple prawdopodobnie nie będzie gotowa na zegarek Apple Watch najwcześniej do 2024 r., a firma Apple nie wyznaczyła nawet docelowego okna uruchamiania dla odczytów poziomu cukru we krwi, zgodnie z niedawnym Raport Bloomberga. To sprawia, że ​​wierzę, że seria 8 może być kolejnym stopniowym ulepszeniem z ulepszeniami przetwarzania i projektowania.

Mimo to nie mogę się doczekać, aby dowiedzieć się, jak Apple włączy wykrywanie temperatury do zestawu funkcji zdrowotnych Apple Watch, jeśli w ogóle. W przeciwnym razie mam nadzieję, że uzyskam dłuższą żywotność baterii, bardziej szczegółowe śledzenie snu i wskaźniki, które koncentrują się na regeneracji po treningach w następnym Apple Watch.

Apple Watch SE z AirPods Pro

Apple Watch SE zadebiutował w 2020 roku i może otrzymać aktualizację w 2022 roku.

Lexy Savvides/topwatchbest

Apple Watch SE 2

Podczas gdy podobno Apple Watch Series 8 prawdopodobnie będzie wymagał dużej uwagi tej jesieni, osobiście jestem bardziej podekscytowany nową generacją Zegarek Apple SE. Główne różnice między flagowymi zegarkami Apple a SE zwykle obejmują zaawansowane funkcje śledzenia zdrowia – takie jak saturacja krwi i możliwość wykonania EKG. Ale Apple Watch SE nadal ma większość najważniejszych funkcji Apple Watch za 120 USD mniej niż seria 7, dzięki czemu wydaje się, że jest to odpowiedni model dla większości ludzi. Takie funkcje obejmują śledzenie aktywności, wykrywanie upadków, powiadomienia o nieregularnym tętnie, obsługę Apple Pay i powiadomienia z iPhone’a.

Apple nie wypuścił nowego Apple Watch SE od 2020 roku, więc mam nadzieję, że w tym roku zobaczymy aktualizację. Nie wiemy zbyt wiele o tym, czego można się spodziewać po kolejnym Apple Watch SE, ale w czerwcu 2021 r. Bloomberg raport mówi, że nowa wersja może pojawić się jeszcze w tym roku. W oparciu o poprzednie wydania Apple, nowszy procesor, pewne poprawki projektowe i nowe opcje kolorów wydają się prawdopodobnymi dodatkami. Ale to tylko spekulacje oparte na poprzednich premierach Apple.

Niższa cena SE oznacza, że ​​jego funkcjonalność będzie bardziej ograniczona niż następny flagowy zegarek Apple. Oprócz braku wspomnianych wyżej funkcji zdrowotnych, obecny SE ma również mniejszy ekran niż seria 7, nie ma zawsze aktywnego wyświetlacza i nie ładuje się tak szybko.

Jeśli Apple wprowadzi którąkolwiek z tych funkcji do SE nowej generacji, mam nadzieję, że będzie to zawsze włączony wyświetlacz. Posiadanie ekranu, który może pozostać włączony, nawet gdy zegarek jest bezczynny, sprawia, że ​​zegarek Apple Watch jest znacznie bardziej przydatny jako zegarek. To jedna z niewielu funkcji, których brakuje mi w codziennym użytkowaniu, gdy przełączam się między wysokiej klasy zegarkiem Apple a SE. Apple wciąż mogło odróżnić Series 8 od SE dzięki szerszemu wyborowi funkcji zdrowotnych i większemu ekranowi. Od Apple może wkrótce wycofać Apple Watch Series 3 za 199 USDnowy SE uzupełniłby ofertę Apple o nową, przyjazną dla budżetu opcję.

Samsung Galaxy Watch 4 przedstawiający procent tkanki tłuszczowej użytkownika (36,9%) i mięśnie szkieletowe (79,9%) od wczoraj

Samsung Galaxy Watch 4.

Scott Stein/topwatchbest

Zegarek Samsung Galaxy 5

Samsung Galaxy Watch to jeden z najlepszych smartwatchów dostępnych dla posiadaczy urządzeń z Androidem, a plotki sugerują coś nowego Zegarek Galaxy 5 może nadejść w tym roku. Prawdopodobnie będzie miał okrągły ekran i oprogramowanie Google Wear OS, takie jak Zegarek Galaxy 4, ale z większą baterią i czujnikiem temperatury. To według plotek z bloga SamMobilektóra twierdzi, że znalazła baterię urządzenia w zgłoszeniu regulacyjnym, i koreańskim gniazdku ETNews.

Te plotki sugerują, że Galaxy Watch 5 może być udoskonaleniem Watch 4, a nie dramatycznym ulepszeniem. Ale biorąc pod uwagę, że Galaxy Watch 4 już robi wiele rzeczy dobrze, od płynnej wydajności i żywego ekranu po szeroki wachlarz funkcji zdrowotnych, nie mam nic przeciwko.

Jedną z największych krytyki topwatchbest była żywotność baterii zegarka i wygląda na to, że Galaxy Watch 5 może rozwiązać ten problem. Większą aktualizacją, którą mamy nadzieję zobaczyć, jest jednak ściślejsza integracja z aplikacjami i usługami Google. Taka zmiana może zapewnić Galaxy Watch 5 bardziej płynne działanie Androida, zamiast czuć się podzielonym między ekosystemami Google i Samsunga.

Zgłoszono renderowanie możliwego Google Pixel Watch

Rendering podobno pokazujący, jak mógłby wyglądać Google Pixel Watch na podstawie przecieków uzyskanych przez Jona Prossera. Obraz jest w filmie Prossera o Pixel Watch na kanale YouTube Strona główna.

Jon Prosser/Technologia pierwszej strony

Zegarek Google Pixel

Google jest właścicielem Fitbit i tworzy oprogramowanie dla smartwatchy z systemem Android, ale nie ma własnego smartwatcha. To wszystko może się zmienić w tym roku, jak oczekuje się od Google wypuszcza swój pierwszy konsumencki smartwatchwedług doniesień z Wtajemniczony oraz YouTuber Jon Prosser.

Szczegóły dotyczące zegarka są skąpe, ale Prosser udostępnił rzekomo wyciekły materiały marketingowe wskazujące, że może on mieć okrągły wygląd. Biorąc pod uwagę, że inne zegarki Wear OS są również okrągłe, nie jest to wielka niespodzianka. Stara relacja z niemieckiego bloga WinFuture sugeruje również, że Pixel Watch może być dostępny w trzech różnych wersjach. Insider mówi, że możemy również spodziewać się monitorowania tętna i podstawowych funkcji śledzenia zdrowia.

Na wyższym poziomie mam nadzieję, że smartwatch Google’a pobiera stronę ze swoich telefonów Pixel. Google wyróżnił swoje urządzenia mobilne, dając im sprytne funkcje oprogramowania, które są dostępne wyłącznie dla telefonów Pixel lub docierają na urządzenia Pixel, zanim zostaną przeniesione na inne urządzenia z Androidem. Google ma okazję zrobić to samo w przypadku smartwatchy, potencjalnie tworząc plan tego, jak powinien wyglądać smartwatch z Androidem.

Fitbit Sense o 11:28

Zmysł Fitbita.

Lexy Savvides/topwatchbest

Zegarek Fitbit Wear OS

Fitbit pracuje nad nowym smartwatchem klasy premium z nowym oprogramowaniem Wear OS firmy Google i Samsung, Scott Stein z topwatchbest zgłoszone w zeszłym roku. Prawdopodobnie będzie miał zaawansowane funkcje, które mogą być nawet ulepszeniem Fitbit Sense, najdroższego zegarka firmy, wraz z łącznością komórkową i aplikacjami Google.

Byłby to duży krok naprzód dla Fitbit, która obecnie sprzedaje smartwatche z własnym oprogramowaniem Fitbit OS. Chociaż zawsze doceniałem szeroki wybór funkcji zdrowotnych Fitbit, szczegółowe śledzenie snu i długą żywotność baterii, zawsze uważałem, że jego oprogramowanie może trochę popracować. Doświadczenie nie jest tak dopracowane, jak oprogramowanie na zegarkach Apple i Samsung, i nie ma tak wielu aplikacji. Ale to wszystko może się zmienić dzięki Wear OS.

Jednak Fitbit może również nie rezygnować całkowicie ze swojego Fitbit OS. Nowa generacja zegarków Fitbit Versa i Fitbit Sense może być w przygotowaniu zgodnie z 9do5Googlektóry nie działałby w Wear OS.

Tylko Apple, Samsung i Fitbit naprawdę wiedzą, jakie produkty znajdują się w ich planach. Ale bez względu na ich plany, monitorowanie zdrowia prawdopodobnie nadal będzie głównym przedmiotem zainteresowania branży smartwatchów. Obecne smartwatche mogą już śledzić szereg punktów danych dotyczących naszego ciała, od tego, ile czasu spędziliśmy we śnie, po tętno spoczynkowe i saturację krwi tlenem. Eksperci uważają, że lepsze zrozumienie takich danych jest ważną częścią gdzie będą następne urządzenia do noszenia.


Teraz gra:
Patrz na to:

Trendy w technologii noszenia w 2022 r.: Smartwatche do inteligentnych wkładek dousznych


11:45

Leave a Comment